/Nominace na sportovce okresu Jeseník za rok 2020

N Á V R H Y

na ocenění nejlepších sportovců za rok 2020 

 

I.  Kategorie žáci :

- Jan Balcárek, FORCE TEAM Jeseník, cyklistika :

Výsledky za rok 2020 :

- mistr Olomouckého kraje v časovce,

- 9.místo - Český pohár v silničním závodě v Ostravě,

- 3.místo - Mistrovství Olomouckého kraje v cyklokrosu,

 

- Tomáš Cenek, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2020 :

- 2. místo - Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020 Karlovy Vary, 3 km klasicky,

- 3. místo - Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020 Karlovy Vary, 3 km volnou technikou,

- 2. místo - Český pohár Vimperk, sprint klasicky,

- 2. místo - Český pohár Vimperk, 3 km volnou technikou,

- 3. místo - Mistrovství ČR Horní Mísečky, sprint volnou technikou,

- 4. místo - Mistrovství ČR Horní Mísečky, 3 km klasicky,

- 2. místo - celkové pořadí Českého poháru 2020,

 

-  Lukáš Látka, Bikrosklub Jeseník, BMX (bikros) :

Výsledky za rok 2020 :

- 5. místo -  Mistrovství ČR v BMX (kategorie Boys 13),

 

-  Jakub Uhřík, FK Jeseník, fotbal :

Výsledky za rok 2020 :

- brankářská opora FK Jeseník i výběru OFS Jeseník,

- nominovaný do širšího kádru SK Sigma Olomouc,

 

 

II.  Kategorie žačky :

-  Anna Kofroňová,  La Pirouette Jeseník, moderní gymnastika :

Výsledky za rok 2020 :

- 3. místo - Mezinárodní závod, Udine, Itálie,

- 3. místo - Lednová vločka, Tábor,             

- 9. místo - Mezinárodní  závod, Imielin, Polsko,

- 1. místo - Disney Cup, Brno,

- 9. místo - Mezinárodní závod, Wroclaw Cup,  Polsko,

- 1. místo - Přebor Severomoravské oblasti,

- 1. místo - Mantila Cup, Brno,

 

- Ema Kouřilová, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2020 :

- vítězka celkového pořadí Českého poháru 2020,

- 2. místo - Mistrovství ČR Horní Mísečky, 4 km klasicky,

- 3. místo - Mistrovství ČR Horní Mísečky, 3 km stíhací závod,

- 2. místo - Český pohár Vimperk. 3 km volnou technikou,

- 3. místo - Český pohár Vimperk, sprint klasicky,

- 5. místo - Mistrovství ČR Horní Mísečky, sprint volnou technikou,

 

 

- Bára Macurová, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2020 :

- 2. místo – Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020 Karlovy Vary, 3 km klasicky,

- 3. místo - Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020 Karlovy Vary, 3 km volnou technikou,

- 4. místo - Český pohár Vimperk, sprint klasicky,

- 5. místo - Český pohár Vimperk, 3 km volnou technikou,

 

- Šarlota Staňová, FORCE TEAM Jeseník, cyklistika,

Výsledky za rok 2020 :

- 2. místo -  celkové hodnocení Českého poháru XCM,

- 1. místo - závod Nova CUP Segafredo Sahara race Hradec Králové,

- 3. místo - závod ČP XCM Harrachov,

 

 

III.  Kategorie junioři :

-  Radek Hřebíček, Bikrosklub Jeseník, MTB tým Cycology bike culture, bikros :

Výsledky za rok 2020 :

- 2. místo - Mistrovství  ČR ve fourcrossu (kategorie muži ELITE),

- 6. místo - v celkovém hodnocení České Enduro série (kategorie U21),

 

- Marek Juřík, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2020 :

- 2. místo ČP – Vrchlabí, 5 km volnou technikou,

- 4. místo - MČR Nové Město na Moravě, 5 km volnou technikou,

- 4. místo - MČR Nové Město na Moravě, 5 km klasicky,

- 2. místo - ČP Jablonec nad Nisou, 5 km klasicky,

- 5. místo - celkové pořadí Českého poháru 2020,

- 5. místo - celkovém pořadí Listiny bodů 2020,

 

- Jakub Strouhal, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2020 :

- člen reprezentačního družstva ČR juniorů,

- 3. místo -  MČR Nové Město na Moravě, sprint dospělých,

- 5. místo - ČP Jablonec nad Nisou, 10 km klasicky,

- Benjamín Vrbovský, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích, běh do vrchu :

Výsledky za rok 2020 :

- 4. místo - MČR Nové Město na Moravě, 15 km s hromadným startem,

- 4. místo - ČP Vrchlabí, 10 km skate,

- 2. místo - MČR běh do vrchu, výběh na Šerák,

 

 

IV.  Kategorie juniorky:

-  Jolanta Byrtus, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2020 :

- Vítězka Českého poháru juniorek 2020 v běhu na lyžích,

- 2. místo - Mistrovství ČR v Nové Město na Moravě 2020,

- 1. místo - ČP Vrchlabí, 5,9 km volnou technikou,

- 2. místo – ČP Vrchlabí v kategorii žen (hned za naší nejlepší Razýmovou), 5,9 km volnou technikou,

- 2. místo - ČP Jablonec n. Nisou, 6 km klasicky,

 

V.  Kategorie muži :

-  Adam Fellner, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2020 :         

- člen reprezentace družstva mužů,

- 4. místo - Zakopane (POL) Slavic Cup, 15 km volnou technikou,

- 2. místo - Zakopane (POL) Slavic Cup, 10 km klasicky,

- 46. místo - Davos (SUI) World Cup 15 km volnou technikou,

- 42. místo - Oslo (NOR) World Cup 50 km klasicky,

- 2. místo - Nove Město na Moravě 15 km klasicky,

- 4. místo - Nove Město na Moravě 10 km volnou technikou,

- 47. místo - Oberstdorf (GER) World Cup Skiathlon 15+15km,

- 39. místo - Nove Město na Moravě World Cup 15 km klasicky,

- 39. místo - Nove Město na Moravě World Cup 15 km volnou technikou,

- 45. místo - Val di Fiemme (ITA) Stage World Cup 10 km volnou technikou,

- 45. místo - Val di Fiemme (ITA) Stage World Cup 15 km klasicky,

 

- Vladimír Kozlovský, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2020 :

- člen reprezentace družstva mužů U 23,

- 23. místo - MS Oberweiesenthal (GER) 15 km klasicky,

- 28. místo - MS Oberweiesenthal (GER) 10 km volnou technikou,

- 30. místo - OPA CUP St. Ulrich (AUT) 15 km klasicky,

 

-  Jan Pechoušek, Fenix Ski Teamu Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2020 :

- člen reprezentace družstva mužů,

- 14. místo - Drážďany (GER) World Cup Teamsprint ve finále, v semifinále 7. místo,

- 23. místo -  Drážďany (GER) World Cup sprint  finále, v kvalifikaci 20. místo,

- 31. místo - Davos (SUI) World Cup sprint finále, v kvalifikaci 31. místo,

- 27. místo - Oberwiesenthal (GER) FIS U23 World Ski Championships sprint na 1,3 km,

                     v kvalifikaci 12. místo,

- 19. místo - Dresden (GER) World Cup sprint finále, v kvalifikaci 29. místo,

- 26. místo - Campra (SUI) Alpen Cup sprint finále na 1,6 km, v kvalifikaci 15. místo,

 

-  Matyaš Strupek, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, biketeam, cyklistika :

Výsledky za rok 2020 :

- 1. místo - mezi horskými i silničními koly v 26. ročníku populárního cyklistického seriálu „Jesenický

                  šnek“, který se jezdí na Opavsku, Krnovsku, Bruntálsku, Jesenicku a Šumpersku, a letos se

                  ho zúčastnilo 601 cyklistů od 13 let až po ty nejzkušenější,

                  závodil mezi muži 19-29 let,

- 1. místo - v seriálu Nova Cup v Mikulově, zvítězil v kategorii muži 19-34 let, 

- 6. místo - celorepublikové závody, v absolutním pořadí dojel těsně za pěticí elitních profesionálních

                  cyklistů,

 

 

VI.  Kategorie  ženy :

-  Eliška Bartůňková, Bikrosklub Jeseník, bikros a downhill :

Výsledky za rok 2020 :

Bikros:

- většina závodů v bikrose byla zrušena, proto k jejím největším loňským úspěchům v kategorii Elite

  women patří :

- Mistryně ČR,

- 2 krát 2. místo - mezinárodní závod C1 - King of Prague,

- 6. místo - Evropský pohár – Itálie,

Downhill :

- 3. místo – Mistrovství ČR,

 

Lucie Ditmarová, Team Jeseník, extrémní závody v horách :

Výsledky za rok 2020 :

- 12. místo - LHUT 2020 30 km s převýšením 1.906 m,

- 6. místo - závod Pohoří Jeseníky,

- 6. místo - Jesenický horský půlmaraton,

- 1. místo – Beskydská sedmička,

- 12. místo - Mistrovství ČR v horském maratonu 101 km s převýšením 5.655 m,

- 2. místo - Saar Chalenge  na 45 km, 

- 3. místo - Extrémní ultra trail BK12  64 km s převýšením 3.408 m,  

- účast na  LH24 extrémním závodě v zimě LH 24, kdy uběhla 50 km s převýšením 3.488 m, 

- od podzimu je ambasador pro Sachasport Ostrava, pro značku Dynafit,

 

 

VII.  Kolektivy :

- Dynamo Javorník, družstvo starších přípravek, fotbal :

Výsledky za rok 2020 :

- tento tým je z důvodu velkého počtu dětí rozdělen na dvě družstva, "A" a "B" (za "A" tým nastupují    

  starší kluci, převážně ročník 2010),

- po podzimní části SR 2020-21 vede „A“ družstvo tabulku Okresního přeboru starších přípravek

  OFS Jeseník bez ztráty bodu se skórem 150:34,

- „B“ družstva je na 5. místě s bilancí 4 vítězství a 4 porážky,

- účast v soutěži „Ondrášovka Cup 2020“ kategorie U11 (hráči ročníku 2010 a mladší), turnaj

  v Hranicích 1. místo, turnaj v Jeseníku taktéž 1. místo bez ztráty bodu, čímž si vybojovali účast na

  kvalifikaci na celorepublikové finále, které proběhne na jaře 2021 ve Frýdku-Místku,

 

- Dynamo Javorník, družstvo mladších žáků, fotbal :

Výsledky za rok 2020 :

- po podzimní části SR 2020-21 vede družstvo tabulku Okresního přeboru mladších žáků OFS Jeseník

  bez ztráty bodu se skórem 95 :5,

 

- Fenix Ski Team  Jeseník, smíšené družstvo starších žáků, běžecké lyžování :

Výsledky za rok 2020 :

- 3. místo - Mistrovství ČR smíšených družstev,

 

- Fenix Ski Team  Jeseník, smíšené družstvo dospělých, běžecké lyžování :

Výsledky za rok 2020 :

- 2. místo - Mistrovství ČR smíšených družstev,

 

-  Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, biketeam, cyklistika :

Výsledky za rok 2020 :

- 1. místo - v 26. ročníku populárního cyklistického seriálu „Jesenický šnek“, který se jezdí na Opavsku,

                  Krnovsku, Bruntálsku, Jesenicku a Šumpersku, družstvo zvítězilo s obrovským náskokem,

                   mezi 133 družstvy v kategorii horských kol,

- 2. místo - děti do 12 let v seriálu „Jesenický šneček“ mezi 80 družstvy,

- 2. místo - seriál „Šumperský pohár horských kol“, který objížděla jen část oddílu, mezi 95 družstvy,

 

 

VIII. Kategorie trenér:

- Rostislav Sedláček, Fenix Ski Team  Jeseník, běžecké lyžování :

Zkušený matador v oblasti běžeckého lyžování, původně trenér z Rýmařova se i ve svém věku rozhodl pracovně přemístit do našeho města Jeseník. Pracuje s náročnou skupinou dorostenců, kde vrcholová příprava týmu i jedince doznává významných obrátek a v kombinaci s probíhající růstem jedinců je třeba volit vhodné tréninkové metody i rozsahy.

 

-  Ondřej Zykmund, Dynamo Javorník, fotbal :

Úspěšný trenér mládežnických družstev Dynama Javorník, v současné době trenér družstva mladších přípravek, člen komise mládeže OFS Jeseník.

 

 

IX.  Osobnost sportu :

-  Roman Peštuka, Fenix Ski Team Jeseník :

Dlouholetý předseda lyžařského běžeckého klubu Fenix Ski Teamu Jeseník. Za jeho více než 15-ti letého působení u kormidla klubu se podařilo profesionalizovat chod Fenix Ski Teamu a dostat jej na špičkovou úroveň v ČR. 12 let taktéž zastával funkci člena či místopředsedy Rady úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR

 

-  František Svačina, Česká Ves :

Dlouholetý trenér lehké atletiky a veškerých míčových her. S trenérskou činností začal na ZDŠ v České Vsi v roce 1964, od roku 1977 působil na sportovní škole jako zástupce ředitele, později jako ředitel školy. Za své působení vychoval mnoho reprezentantů ČR a mistrů ČR jako v mládežnických kategoriích tak i dospělých.

Několikanásobný mistr ČR ve sprintu a trojskoku – Karel Hradil, reprezentant a olympionik Petr Garabík, basketbalista Martin Šejda,v mládežnických kategoriích mistři ČR – Zdena Lípová, Jana Honsová, sestry Jana a Dana Němcové, a mnoho dalších.

 

 

X.  Kategorie krajánek :

-  bratři Adam a Miloš Pudilovi, SK Slávie Praha, odchovanci FC Tatran Supíkovice, fotbal :

S fotbalem začínali v Supíkovicích, v mládežnických kategoriích přestoupli do FK Jeseník a následně do SK Slávie Praha, kde v současné době působí v akademii.

Výsledky za rok 2020 :

I přes korona krizi se bratři Pudilové úspěšně adaptovali ve fotbalovém klubu SK Slávie Praha, až tak dobře, že přeskočili svou kategorii U 16 a nastupovali převážně v kategorii U 18. Díky svým výborným výkonům se dostali do hledáčku reprezentačního trenéra p. Skály, který vede reprezentaci ČR U 16. S touto reprezentací absolvovali také dva reprezentační srazy. Adam se stal i vítězem ankety gól měsíce, který pořádá SK Slávie Praha.

 

-  Jakub Řezníček, HOT 05 Hohenstein Ernstthal, odchovanec FK Jeseník, fotbal a futsal :

Již od mala se věnoval fotbalu i futsalu v Jeseníku, v 18ti letech přestoupil ve fotbale do prvoligového FC Baníku Ostrava U 19, zároveň se ve stejném věku stal kapitánem v České futsalové reprezentaci U 19.  Ve 20-ti letech opustil AC Gamaspol Jeseník a přestoupil do prvoligového klubu FC Tango Brno, zároveň hrál stále za reprezentaci U 21, se kterou se podíval například do Španělska. Z Tanga se vrátil zpět do AC Gamaspol Jeseník, který postoupil do první ligy, ale bohužel po jedné sezóně spadl zpět do 2. Ligy. Tak se Jakub zaměřil na fotbal a stal se hráčem 3. ligy v týmu FC Dolní Benešov, kde vydržel půl sezóny, než mu přišla nabídka z Německa z 5. nejvyšší německé ligy. Jeho prioritou byl a je především futsal, kdy s družstvem HOT 05 obhájil titul Mistra Německa 2020  a postoupili na Futsal Champions League.

 

 

XI.  Sportovní akce roku:

-  Křížová stezka 2020, Zlaté Hory :

4. ročník závodu horských kol v rámci seriálu „Jesenický šnek“ se konal 20. června 2020 v extrémně špatných podmínkách. Cesty se proměnily v potoky a o pády nebyla nouze. I tak se podařilo pořadatelům připravit kvalitní závod na výborně značené trati v okolí Zlatých Hory. Vzhledem k počasí byla účast „jen“ 88 cyklistů a cyklistek všech věkových kategorií a absolutním vítězem se stal Karel Hartl z Hranic na Moravě.