/Sportovcem okresu Jeseník za uplynulý rok je olympionik Adam Fellner

V úterý 8. února 2022 od 17,00 hod proběhlo ve Velkém Sále na ulici K. Čapka v Jeseníku slavnostní vyhlášení ankety „Nejlepší sportovec okresu Jeseník za rok 2021“. Akce se uskutečnila pod patronací starostky města Jeseník Mgr. Zdeňky Blišťanové a za finanční podpora města Jeseník. Večerem provázel moderátor Radek Šilhan z agentury Sport Action, která ve spolupráci s Okresním sdružení ČUS Jeseník slavnostní večer organizovala.

Předávání ocenění vyhlášeným sportovcům se zúčastnili starostka města Jeseník. Mgr. Zdeňka Blišťanová, místostarostové Ing. Václav Urban a Tomáš Vlazlo, starosta Bělé pod Pradědem Miroslav Kružík, starosta Lipové-lázní a předseda SMOJ Ing. Lubomír Žmolík, předseda Regionálního svazu stolního tenisu František Kadlec a předseda Okresního sdružení ČUS Jeseník Ing. Milan Toušek.

Sportovec roku byl vyhlášen Adam Fellner, běžec na lyžich z Fenix Ski Team Jeseník, který v současné době reprezentuje Českou republiku na OH v Pekingu.

Dále byli oceněni sportovci v jednotlivých kategoriích:

- kategorie žáci: Lukáš Látka, Bikrosklub Jeseník, BMX (bikros), Adam Posker, Karate Klub Jeseník, Karate a Patrik Turza, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, fotbal,

- kategorie žačky: Anna Kofroňová, La Pirouette Jeseník, moderní gymnastika, Ema Kouřilová, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích, Sofie Sekaninová, Karate Klub Jeseník, karate a Karolína Suchá, SKI Řetězárna, travní lyžování,

- kategorie junioři: Dominik Nitsche, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, oddíl silového trojboje, vzpírání,

- kategorie juniorky: Jolanta Byrtus, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích a Dominika Rupová, FORCE TEAM Jeseník, cyklistika,

- kategorie muži: Milan Greguš, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, oddíl silového trojboje, vzpírání, Jan Pechoušek, Fenix Ski Teamu Jeseník, běh na lyžích a Jan Švub, Bikrosklub Jeseník, Bikros,

- kategorie ženy: Eliška Bartůňková, Bikrosklub Jeseník, bikros,

- kategorie kolektivy: Fenix Ski Team Jeseník, smíšené družstvo dospělých a juniorů, běžecké lyžování,

- kategorie trenér: Michal Kautz, Fenix Ski Team Jeseník, běžecké lyžování,

- Osobnost sportu: Emil Vodák, Gymnázium Jeseník,

- kategorie krajánek: Jan Kadlec, Slezský FC Opava, odchovanec TJ Kameník Černá Voda, fotbal,

- kategorie zdravotně handicapovaných sportovců: Tomáš Kajnar, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, Cyklistika,

- Sportovní akce roku: Zlatohorský treking, Zlaté Hory.