/Sportovcem roku 2018 okresu Jeseník se stala bikrosařka Romana Labounková

Okresní sdružení České unie sportu Jeseník a město Jeseník ve spolupráci s agenturou SPORT  ACTION s.r.o. zabezpečilo v úterý dne 26. února 2019 vyhlášení ankety „Nejlepší sportovec okresu Jeseník za rok 2018“. Vyhlášení ankety proběhlo ve Velkém sále na ulici K.Čapka č.p. 1147 v Jeseníku (budova „Pentagonu“) od 18,00 hod. Slavnostní večer moderoval Radek Šilhan, v doprovodném programu vystoupili zpěvačka Sabina Křováková a silová artistka Klára Kaiserová.

Akce se uskutečnila pod záštitou starostky města Jeseník Mg. Bc. Zdeňky Blišťanové a za finanční podpory Města Jeseník a Obecního úřadu Bělá pod Pradědem.

Výsledky ankety : 

Nejúspěšnější sportovec okresu Jeseník za rok 2018 :
Romana Labounková, Bikrosklub Jeseník, BMX (bikros) a horská kola (fourcross)

Kategorie žáků – ocenění bez pořadí :
-  Tomáš Cenek, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích,
-  Jan Cimburek, SK Řetězárna, šachy,
-  Marek Juřík, Fenix Ski Teamu Jeseník, běh na lyžích,
-  Patrik Turza, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, fotbal,

Kategorie žaček - ocenění bez pořadí :
-  Ema Cenková, Fenix Ski Teamu Jeseník, běh na lyžích,
-  Anna Kofroňová, La Pirouette Jeseník, moderní gymnastika,
-  Viktorie Sekaninová, Karate Klub Jeseník, karate,
-  Šarlota Staňová, Bikrosklub Jeseník, BMX (bikros), 

Kategorie juniorů – ocenění bez pořadí :
-   Ondřej Ježek, Klub vodáků Jeseník, kanoistika,
-  Vladimír Kozlovský, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích,
-   Filip Řeha, Cyklistika Jeseník, cyklistika,

Kategorie juniorek – ocenění bez pořadí :
-  Eliška Bartůňková, Bikrosklub Jeseník, bikros,
-  Karolína Poulíková, Fenix Ski Teamu Jeseník, běh na lyžích,

Kategorie trenér – ocenění bez pořadí :
-  Jan Malysa, FK Jeseník, fotbal, 

Kategorie handicapovaných sportovců :
- Tomáš Kajnar, TJ Zlaté Hory, cyklistika handicapovaných sportovců, 

Sportovní hvězda deníku :
-  Štěpán Dubec, Cyklistika Jeseník, cyklistika, 

Sportovní akce roku:
-  Český pohár mládeže a žen v silniční cyklistice : Jeseník-Vidnavské okruhy, 

Kategorie veterán – ocenění bez pořadí :
-  Alois Uchytil, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, cyklistika, 

Kolektivy – ocenění bez pořadí :
-  Fenix Ski Team  Jeseník, běžecké lyžování,
-  FK Jeseník, družstvo mladších žáků U15, fotbal,
-  Raft team H2O Jeseník, družstvo YOUNGSTER-YES, rafting, 

Kategorie mužů - ocenění bez pořadí :
-  Roman Augustýn, závody do vrchu, autocrossu a vytrvalostních okruhových závodech,
-  Adam Fellner, FENIX SKI Teamu Jeseník, běh na lyžích,
-  Martin Kučera, Paraklub Jeseník, parašutismus, 

Kategorie žen – ocenění bez pořadí :
-  Helena Schrommová, sjezdové lyžování,
-  Hanka Slúková, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, silový trojboj, 

Osobnost sportu :
- Jiří Tománek, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, fotbal, 

J.Kalina