/Sportovcem roku 2019 okresu Jeseník se stala bikrosařka Romana Labounková

Okresní sdružení České unie sportu Jeseník a město Jeseník ve spolupráci s agenturou SPORT  ACTION s.r.o. zabezpečilo ve středu dne 27. února 2020 vyhlášení ankety „Nejlepší sportovec okresu Jeseník za rok 2019“. Vyhlášení ankety proběhlo ve Velkém sále na ulici K.Čapka č.p. 1147 v Jeseníku (budova „Pentagonu“) od 17,00 hod. Slavnostní večer moderoval Radek Šilhan.

Akce se uskutečnila pod záštitou starostky města Jeseník Mg. Bc. Zdeňky Blišťanové a za finanční podpory Města Jeseník a Města Zlaté Hory..

 

Výsledky ankety :

 

Nejúspěšnější sportovec okresu Jeseník za rok 2019 :

Romana Labounková, Bikrosklub Jeseník, BMX (bikros) a horská kola (fourcross)

 

Kategorie žáků – ocenění bez pořadí :

-  Tomáš Cenek, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích,
-  Štěpán Dubec,  Cyklistika Jeseník, cyklistika,
-  Marek Juřík, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích,

 

Kategorie žaček - ocenění bez pořadí :

-  Anna Kofroňová, La Pirouette Jeseník, moderní gymnastika,
-  Tereza Luzarová,  TJ Zlaté Hory, horská kola jezdí za BikeTeam Zlaté Hory silniční kola,
-  Tereza Nedavašková, Karate Klub Jeseník, karate,

 

Kategorie juniorů – ocenění bez pořadí :

-  Vladimír Kozlovský, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích,
-  Filip Řeha, Cyklistika Jeseník, cyklistika, 
-  Benjamín Vrbovský, nar.2002, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích, běh do vrchu,

 

Kategorie juniorek – ocenění bez pořadí :

-  Eliška Bartůňková, Bikrosklub Jeseník, bikros,
-  Jolanta Byrtus, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích,

 

Kategorie trenér :

-  Květoslav Žalčík, Fenix Ski Team  Jeseník, běžecké lyžování,

 

Kategorie handicapovaných sportovců :

- Tomáš Kajnar, TJ Zlaté Hory, cyklistika handicapovaných sportovců,

 

Sportovní akce roku:

-  Mistrovství ČR Enduro Open 2019, Zlaté Hory,

 

Kategorie veterán :

-  Jiří Šolar, Jeseník, atletika – koule, disk, kladivo, vrhačský pětiboj,

 

Kolektivy – ocenění bez pořadí :

-  Cyklistika Jeseník, družstvo Force team Jeseník, cyklistika,

-  Fenix Ski Team  Jeseník, smíšené družstvo dorostenců, běžecké lyžování,

-  Raft team H2O Jeseník, družstvo YOUNGSTER-YES, rafting,

 

Kategorie mužů - ocenění bez pořadí :

-  Adam Fellner, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích,
-  Robert Müller, Akademie Tradičního karate Zlaté Hory, karate,
-  Jan Pechoušek, Fenix Ski Teamu Jeseník, běh na lyžích,

 

 

Kategorie žen – ocenění bez pořadí :

-  Jana Kořenková, Motoklub HAM Zlaté Hory, Cross country a Enduro A CAMS,
-  Marcela Kuběnová, Big Crash, šipky,

 

Osobnost sportu :

-  Rüdiger Nistler, FK Jeseník, fotbal,

 

Kategorie krajánek :

-  Petr Ševčík, SK Slavia Praha, odchovanec FC Tatran Supíkovice, fotbal,

 

Cena fanoušků :

-  Tereza Nedavašková, Karate Klub Jeseník, karate,

 

Cena positivJE :

-  Petr Ševčík, SK Slavia Praha, odchovanec FC Tatran Supíkovice, fotbal,

 

Cena Karlovy Univerzity :

-  Jolanta Byrtus, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích, 

 

J.Kalina